Forum dla rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16, przy ul. Wietrznej we Wrocławiu


#1 2011-09-14 11:42:14

demide

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-11
Posty: 24
Punktów :   

Kalendarium wydarzeń

Mieliśmy się zastanowić nad imprezami szkolnymi dla naszych dzieciaków, oprócz tych już podanych proponuję Święto Dyni :-) w nawiązaniu do odbywającego się cyklicznie Dolnośląskiego Festiwalu Dyni, który w tym roku odbędzie się 9 października 2011 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Co Wy na to?
może ktoś się w końcu odezwie???

Offline

 

#2 2011-09-15 05:33:37

cottoncafe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

Ja proponuję godzinę dla ziemi i ogólnie tematy ekologiczne.
Oczywiście godzina dla ziemi jest wieczorem, ale przy tej okazji dzieci mogłyby porozmawiać o ziemi/ekologii itp. itd.

Offline

 

#3 2011-09-15 05:34:42

cottoncafe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 7
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

demide napisał:

Mieliśmy się zastanowić nad imprezami szkolnymi dla naszych dzieciaków, oprócz tych już podanych proponuję Święto Dyni :-) w nawiązaniu do odbywającego się cyklicznie Dolnośląskiego Festiwalu Dyni, który w tym roku odbędzie się 9 października 2011 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Co Wy na to?
może ktoś się w końcu odezwie???

A co w związku z tym proponujesz? Wyjście w miasto czy tylko jakieś zajęcia dyniowo-plastyczne w klasie?

Offline

 

#4 2011-09-15 06:53:41

demide

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

cottoncafe napisał:

demide napisał:

Mieliśmy się zastanowić nad imprezami szkolnymi dla naszych dzieciaków, oprócz tych już podanych proponuję Święto Dyni :-) w nawiązaniu do odbywającego się cyklicznie Dolnośląskiego Festiwalu Dyni, który w tym roku odbędzie się 9 października 2011 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Co Wy na to?
może ktoś się w końcu odezwie???

A co w związku z tym proponujesz? Wyjście w miasto czy tylko jakieś zajęcia dyniowo-plastyczne w klasie?

Wyjście w miasto odpada, bo napomknęłam o takim Dniu dyni wychowawczyni i raczej pozostaje tylko opcja zajęć klasowych.
Zajęcia plastyczne np. robienie dyni z talerzyków jednorazowych itd., może zorganizowanie dyni wyciętej w różne wzory, ciekawostki o dyni, gry i zabawy, jakieś dekoracje.
Każdy dzień, który różni się czymkolwiek od pozostałych, jest dla dzieci atrakcyjny. Jeśli rodzice będą chętni na zorganizowanie takiego dnia, również włączam się w pomoc.


pzdrawiam
Dominika

Offline

 

#5 2011-09-15 06:57:04

demide

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

cottoncafe napisał:

Ja proponuję godzinę dla ziemi i ogólnie tematy ekologiczne.
Oczywiście godzina dla ziemi jest wieczorem, ale przy tej okazji dzieci mogłyby porozmawiać o ziemi/ekologii itp. itd.

Również jestem za tematami ekologicznymi, segregacją śmieci, cykl wędrówki wody itd.
MPWiK organizowały takie różne akcje np. Podróże z Kropelką, myślę, że form aktywności związanych z tymi tematami jest mnóstwo

pozdrawiam
Dominika

Offline

 

#6 2011-09-15 11:46:38

adam_skoblinski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

Dłubanie w dyniach - tak, festiwal dyni - tak (patrzyłem na program, jest z założenia wartościowy).

Natomiast chciałbym z wyprzedzeniem i nieco na wyrost zareagować bardzo negatywnie i kategorycznie na słowo Święto (dyni). Nie polecam tematyki halloweenopodobnej na zajęciach, ponieważ nawet jeżeli kiedyś wywodziła się ze starej tradycji celtyckiej, która miała za zadanie oswajać z tematyką śmierci, to obecnie jest to  to jedna z najbardziej kretyńskich, bezgustownych i bezwartościowych współczesnych tradycji, jakie istnieją.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit … 1103125142

Niestety bardzo promowanej i bezmyślnie kupowanej... Lepiej pokazać dzieciom piękne groby na cmentarzu żydowskim, wprowadzić do tematyki śmierci, dzieci to bardzo interesuje (człowiek umiera, co to znaczy? dlaczego pamiętamy o zmarłych, dlaczego chowamy na cmentarzach itp.).

Pozdrawiam
Adam

Ostatnio edytowany przez adam_skoblinski (2011-09-15 11:48:40)

Offline

 

#7 2011-09-15 11:59:28

demide

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

adam_skoblinski napisał:

Dłubanie w dyniach - tak, festiwal dyni - tak (patrzyłem na program, jest z założenia wartościowy).

Natomiast chciałbym z wyprzedzeniem i nieco na wyrost zareagować bardzo negatywnie i kategorycznie na słowo Święto (dyni). Nie polecam tematyki halloweenopodobnej na zajęciach, ponieważ nawet jeżeli kiedyś wywodziła się ze starej tradycji celtyckiej, która miała za zadanie oswajać z tematyką śmierci, to obecnie jest to  to jedna z najbardziej kretyńskich, bezgustownych i bezwartościowych współczesnych tradycji, jakie istnieją.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit … 1103125142

Niestety bardzo promowanej i bezmyślnie kupowanej... Lepiej pokazać dzieciom piękne groby na cmentarzu żydowskim, wprowadzić do tematyki śmierci, dzieci to bardzo interesuje (człowiek umiera, co to znaczy? dlaczego pamiętamy o zmarłych, dlaczego chowamy na cmentarzach itp.).

Pozdrawiam
Adam

Nikt o Haloweenie tu nie wspomniał
Nie wnikam w upodobania i przekonania  co do obchodzonych świąt.
Może to być dzień dyni, jak dzień ogórka, czy marchewki
Nie chodzi o propagowanie żadnych kultów ani wchodzenie w sfery religijne, to uważam jest sprawa indywidualna.
Dynia pewnie skojarzyła się z haloween, ale festiwal, który się odbywa nie ma z nim nic wspólnego.
byłam na takim festiwalu z synem,piękne aranżacje wykonane z dyń, postacie z bajek np. rewelacyjnie wykonany mistrz Yoda z gwiezdnch wojen i oczywiście festyn itd.
Myślę, że wszystko co związane z religią powinniśmy zostawić w kwesti rodziców i ich przekonań
Nie narzucajmy nic nikomu.
Moją intencją było tylko urozmaicenie czasu naszym dzieciom i pokazanie im, jak wiele ciekawych rzeczy można zrobić w nawiązaniu akurat do festiwalu

A co do "kretyńskich" tradycji, to każdy powie, że jest takich wiele i ile osób, tyle opini ...

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez demide (2011-09-15 15:25:32)

Offline

 

#8 2011-09-16 17:38:03

małgorzata

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

Dzień dobry,

Filharmonia Wrocławska prowadzi wyjazdowe audycje muzyczne:http://www.filharmonia.wroclaw.pl/contact/showNews/192
Może to jest to?. Koszt audycji dla/do 60 dzieci - 200 zł.

m.

Offline

 

#9 2011-09-16 19:58:16

demide

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

małgorzata napisał:

Dzień dobry,

Filharmonia Wrocławska prowadzi wyjazdowe audycje muzyczne:http://www.filharmonia.wroclaw.pl/contact/showNews/192
Może to jest to?. Koszt audycji dla/do 60 dzieci - 200 zł.

m.

Jestem za, bardzo ciekawy pomysł


pozdrawiam

Offline

 

#10 2013-03-14 14:50:56

kozako

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-21
Posty: 64
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

dzięki i pozdrawiam
---------
http://www.itgenerator.pl/

Offline

 

#11 2013-03-20 11:49:24

kozako

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-21
Posty: 64
Punktów :   

Re: Kalendarium wydarzeń

to się będzie działo
-----------
http://www.meblelux.ru/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zspjasliska.pun.pl www.ksmkrosno.pun.pl www.slownik.pun.pl www.slawkow.pun.pl www.bleachfani.pun.pl